У І кварталі року спільно з видавництвом «Орієнтир» було опубліковано книгу нашого економічного експерта Вадима Новікова «З аутсайдерів у лідери: політика економічного націоналізму в світі і в Україні»; на VІІІ Бандерівських читаннях директором нашого Інституту презентовано напрацювання з концепції багаторівневого заслуженого громадянства; спільно з Товариством «Просвіта» та клубом «Rainshouse» до 120-річчя з Дня народження Леоніда Перфецького («Батька Українського Коміксу») було започатковано культурну ініціативу «День Українського Коміксу»; в межах співпраці з Міністерством у справах ветеранів України експерти Інституту провели аналіз сукупності соціологічних опитувань провідних українських дослідних центрів за 2019-2021 роки на тему ставлення українського суспільства до російсько-української війни (її причин, сторони агресора, ставлення до учасників бойових дій).
За результатами круглого столу «Крим і Донбас: шляхи повернення» було дано поштовх до громадської участі в творенні Стратегії деокупації Криму й Донбасу, результатом чого стала презентація громадського Плану дій з деокупації та реінтеграції окупованих територій вже у ІІ кварталі року. Ще однією знаковою подією ІІ кварталу стало проведення Форуму Українських Вікіпедистів, на якому була заснована відзнака «Вікімеч» ім. Олега «Raider» Ковалишина (названа на честь загиблого в АТО добровольця-вікіпедиста).
На розгляд Міністерства у справах ветеранів України Інститутом було подано концепцію проведення фестивалю ветеранського бізнесу, що був втілений у форматі ветеранського ярмарку «Пульс Гідності» у ІІІ кварталі року.
Ключовою ж подією ІІІ кварталу року стала міжнародна конференція з морської безпеки «Азов-2021», яку започаткували три експертні установи (Інститут Національного Розвитку, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» та Український інститут морського права і безпеки) і яку відтепер планується проводити щорічно.
У ІV кварталі експерти Інституту долучилися до викладання у Школі національно-патріотичного виховання ім.Олени Степанів (проект Міністерства молоді та спорту України); спільно з Рухом Сприяння Територіальній Обороні організували Всеукраїнський з’їзд штабів оборони, в результаті якого було утворено Громадський штаб оборони країни; спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду брали участь у круглому столі «Голодомор-геноцид 1932-1933: висновки історико-правових та криміналістичних досліджень щодо встановлення чисельності жертв»; спільно з Асоціацією сексологів та сексотерапевтів України наші експерти провели круглий стіл «Захист здорового розвитку дітей: законодавче регулювання», де був презентований відповідний законопроект. Крім того, в останньому кварталі року експерти нашого Інституту брали участь у засіданні парламентського комітету з питань молоді і спорту щодо законопроекту «Про основні засади державної політики утвердження української національної та громадянської ідентичності», попередньо підготувавши комплексний аналіз даного проекту закону та альтернативного йому законопроекту.
Ми сприяємо творенню концептуального контенту одночасно в економічній, безпековій та культурній сферах, кожній з яких відповідає конкретний напрямок роботи нашого Інституту. Так ми зумовлюємо Національний Розвиток і творимо майбутнє країни!